Panna Młoda OkularnicaJak dobrać okulary do stylizacji ślubnej? I jak uniknąć brzydkich odblasków na zdjęciach? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym poście. Zapraszam do lektury :)


Zaczniemy od odblasków. Nikt ich nie lubi, ale mało kto wie, jak sobie z tym poradzić. Aby uniknąć tego efektu powinniśmy zainwestować w szkła z powłoką antyrefleksyjną. Ceny takich soczewek zaczynają się już od 79 zł za soczewkę (1 szkło). Im bardziej uszlachetniona soczewka okularowa, tym mniej odblasków. Minusem jest jednak kolor powłoki - zielony lub niebieski. Nie jest to mocny kolor, ale jednak widać delikatną poświatę.

Opcja nr 2 to soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną stayclean invisible. To specjalny rodzaj powłoki, która jest praktycznie niewidoczna. Minusem jest jednak cena (od 219 zł za 1 soczewkę).

Im większa wada wzroku, tym soczewki okularowe mogą być droższe - ale to akurat temat na oddzielny post.

Kontrastowe oprawki? W stroju biznesowym sprawdzają się znakomicie. Ale w stylizacji ślubnej już nie koniecznie. Łatwo przesadzić i osiągnąć karykaturalny efekt. Są jednak fanki takich oprawek i na to też trzeba znaleźć sposób. Dla wyrównania poziomu kontrastu należy postawić na wyrazisty makijaż oczu i ust. No i nie możemy zapominać o włosach. Przy tak mocnych oprawkach i makijażu włosy muszą być wyraziste. Jeśli masz naturalny kolor włosów lepiej postaw na subtelniejsze oprawki.Uwaga na wielkość szkieł! Dobrze dobrane oprawki to takie, których dolna krawędź kończy się powyżej linii płatków nosa. Szczególnie widać to przy ciemnych oprawkach. Dodatkowo oprawka nie powinna dotykać policzka, ale musi dolegać w nosku. Ważne są też zauszniki. Dobrze dobrane przylegają do skroni i nie rozciągają się pod kątem w stosunku do szkieł.Za małe oprawki bardzo pogrubiają twarz! Za duże z kolei zbytnio twarz przytłaczają. Musimy znaleźć złoty środek. W internecie i prasie kobiecej jest mnóstwo poradników, jak dobierać kształt okularów do kształtu twarzy. Jedne poradniki są lepsze, drugie gorsze, ale warto przetestować te wskazówki na sobie. Mierząc okulary rób sobie zdjęcia telefonem i oglądaj je na spokojnie po wyjściu ze sklepu. Na zdjęciu widać wszystko. Zresztą robienie zdjęć swoim stylizacjom powinno wejść każdemu w nawyk. Wówczas będziesz mieć pewność, czy wyglądasz tak, jak chciałaś /chciałeś. Oko ludzkie często przekłamuje to, co widzimy w lustrze. Na zdjęciach widzimy to, co widzą inni patrząc na nas.Okulary do wianka? Tak, ale nie przesadzaj. Jeśli oprawki są subtelne i idealnie dobrane do kształtu twarzy i naturalnej kolorystyki to wszystko będzie pięknie współgrało. Ale wystarczy, że w którymś momencie coś nie zagra i mamy gotowy przepis na katastrofę. Chcecie dowodów? Wystarczy wpisać w Google hasło "stylizacje z wiankiem i okularami". Na palcach policzę ile jest tam naprawdę dobrych zdjęć.


Szukasz delikatnych okularów, które nie będą rzucać się w oczy? Wypróbuj okulary typu "patent". Są to bezramkowe szkła umieszczone na metalowych zausznikach i mostku z noskami. Prawie nie widoczne. Mało odporne na uszkodzenia i niestety nie nadają się do każdego rodzaju szkieł i wad wzroku, ale jest to całkiem ciekawa propozycja.


Jeśli szukasz czegoś bardziej stabilnego i odpornego to idealne będą cienkie oprawki metalowe. Kiedyś kojarzyły się z kiczem i starszymi księgowymi. Dziś są bardzo modne. Występują w bardzo twarzowych wersjach. Ta opcja jest bardziej uniwersalna niż "patenty", gdyż w takie oprawki można wpasować więcej rodzajów szkieł okularowych. Zwróć jednak uwagę, w czym jest Ci bardziej do twarzy i jaką biżuterię nosisz- złotą czy srebrną.Coraz częściej Panny Młode (ale nie tylko) sięgają po okulary w przeźroczystych ramkach. Jest to bardzo dobra opcja dla tych z nas, które mają dość dużą wadę wzroku, a nie mogą zastosować pocienienia szkieł. Wówczas szkło okularowe ładnie "schowa" się w oprawce i nie będzie tak bardzo zwracać uwagi. To także bardzo dobra opcja dla pań o delikatnym typie urody.


Jak widać opcji jest wiele. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie warto przymierzyć kilka opcji i odwiedzić kilka optyków, aby porównać ceny. Bo te mogą się różnić i to kilkukrotnie przy podobnych parametrach szkieł i opraw. Uwaga na sprzedawców, którzy chcą tylko sprzedać, a nie profesjonalnie doradzić. Być może warto pójść na takie zakupy ze specjalistą - np stylistą. Taka osoba zazwyczaj zna się na doborze okularów do kształtu twarzy i typu urody, więc będziemy mieć pewność, że oprawki nam dodadzą urody, a nie odejmą. Na rynku pojawiają się już styliści specjalizujący się w doborze opraw okularowych - sama zajmuję się tym od kilku lat. Jeśli masz ochotę wybrać się po nowe oprawki, czy to na ślub, czy na co dzień, zapraszam do kontaktu: https://www.stylistiqarte.com/bookings-checkout/konsultacje-wizerunkowe


10 wyświetlenia0 komentarz

Kontakt:

StylistiQ Arte 

tel: 665 830 790

kontakt@stylistiqarte.com

ul Niecała

62-800 Kalisz

Polska