Witaj w moim Stylowym świecie


"Styl to sposób na powiedzenie, kim jesteś, bez konieczności mówienia". Rachel Zoe


Opowiem Wam pewną historię... Historię o Dziewczynce z małej wioski, która miała wielkie marzenia. Od dziecka, odkąd tylko mogła utrzymać w swoich małych rączkach grube katalogi Quelle, czas upływał jej nad snuciem marzeń. Marzyła o tych pięknych strojach, wnętrzach, które prezentowano w tych katalogach, zabawkach.... Od mniej więcej 4 roku życia ubierała w swojej wyobraźni lalki i modelki w piękne ubrania, które widziała w katalogach.


Lata mijały, Dziewczynka rosła, ale miłość do tych katalogów pozostała. Mając 12 lat Dziewczynka po raz pierwszy obejrzała program "Rachel Zoe Project", o amerykańskiej stylistce gwiazd. No i stało się . Dziewczynka zamarzyła, aby być w przyszłości taką Rachel Zoe. Dziewczynka stawała się nastolatką, zaczęła wychodzić na imprezy, domówki. A na takich imprezach oczywiście trzeba dobrze wyglądać, więc Dziewczynka wraz z koleżankami tworzyła wymyślne stylizacje inspirowane katalogami. Oczywiście, jak to w życiu bywa, nie wszystko szło idealnie. Różne zrządzenia losu tak pokierowały życiem Dziewczynki, że na pewien czas musiała zrezygnować z marzeń o pracy w modzie. Ale nie zrezygnowała z mody.

W wieku 24 lat znów zaczęła tlić się w niej wizja wymarzonej pracy. Skończyła swoje pierwsze szkolenie Personal Shopper i lawina ruszyła. Kolejne szkolenia, masa książek, szukanie mentorów, pierwsze Klientki... do tego praca na etacie. Nie było łatwo. Ale było warto.


Dziś ta mała Dziewczynka ma 30 lat i pisze te słowa. Nie jest już małą Dziewczynką, ale młodą Kobietą, świadomą swojej wartości, swoich umiejętności, spełniającą swoje marzenia i marzenia innych Kobiet. Bo to właśnie Kobiety stanowią większą część moich Klientów. Zabiegane, zapracowane, przemęczone, zapominają często o sobie i swoich potrzebach, o swoim wyglądzie.


"Nosząc imponujące ubrania, wiedzie się bardziej interesujące życie". Vivienne Westwood


Gdybym jako dziecko nie marzyła o wielkich rzeczach i nie była taka uparta w spełnianiu tych marzeń, nie była bym tu, gdzie teraz jestem. W ciągu ostatnich kilku lat pomogłam odkryć siebie na nowo ponad setce Klientów, brałam udział w kilku konkursach dla stylistów, targach modowych (w tym Paris Fashion Week 2019), współpracuję z polskimi projektantami, fotografami, współtworzę kalendarz z pracami fotograficznymi, prowadzę warsztaty wizerunkowe, pomagam firmom zaprojektować i wprowadzić spójny dress code dla pracowników... Czasem też pozuję do zdjęć. Ufff... sporo tego. Ale daje mi to tak ogromną satysfakcję, że ciągle mi mało.


Po co Wam o tym opowiadam? Pracując z Klientkami często słyszę, że już przestały marzyć. Że teraz najważniejsze się dzieci/rodzina. Owszem. Ale to nie oznacza, że do końca życia masz być Kopciuszkiem. Nie ważne, czy pracujesz zawodowo, czy jesteś matką/babką na pełen etat, proszę zadbaj o siebie i swój wygląd. Praca z Kobietami w różnym wieku (od 20-latek, po 73-latkę) nauczyła mnie, że każda z nas chce czuć się piękną i pożądaną. Jedne z nas mają większe zdolności do komponowania garderoby, inne mniejsze, dlatego nie ma co się bać i warto skorzystać z pomocy eksperta. Oglądasz czasem programy Mai Sablewskiej czy inne programy z metamorfozami, prawda? Ty też możesz przeżyć taką przygodę. Odważ się!
"Zawsze wierzyłem, że moda ma nie tylko uczynić kobiety piękniejszymi, ale także uspokoić je dać im pewność siebie". Yves Saint Laurent


Miłego dnia :)


3 wyświetlenia0 komentarz

Kontakt:

StylistiQ Arte 

tel: 665 830 790

kontakt@stylistiqarte.com

ul Niecała

62-800 Kalisz

Polska